Březen 2013

Velikonoce 2013

27. března 2013 v 22:50 Přání
Blíží se Velikonoce a ačkoliv pohled z okna tomu nijak neodpovídá, za pár dní už je duben.
Tady u nás v Buši stále poletuje sníh, jezírka jsou zamrzlá a ty tulipány, co vykukovaly, když jsem se před 14ti dny vrátila z Liberce, někam zmizely ! Vypadá to, že se před tou zimou a sněhem zase stáhly zpátky pod zem.

O víkendu jsme tu měli Velikonoční dílnu - fotogalerie. A já již tradičně vyráběla s dětmi přáníčka. Opět je to moc bavilo a já ani neměla pořádně čas okouknout, co dělají ostatní a jaké dekorace byly v soutěži. Našla jsem jen chvilku na ochutnání dobrot, které všichni přinesli. Soutěžilo se totiž i ve vaření nebo pečení. :-))

Pro děti jsem si připravila několik základů a vzorová přáníčka. Bohužel jsem je nestihla vyfotit a sousedky si je pak rozebraly :-))
Zbývající 3 jsem poslala ještě do školy kamarádkám - maminkám spolužáků. Ještě bych jich chtěla pár dodělat a stihnout osobně předat, snad se mi to povede.
Myslela jsem i na vás mé papírové kamarádky, ale toho času je tak málo :-(
Posílám vám je tedy alespoň takhle virtuálně a třeba vás inspirují k nějaké rychlé tvorbě :-))

Krásné Velikonoce všem !!
Děkuji za návštěvu a omluvte kvalitu fotek - fotila jsem v 6 ráno rychle před vložením dceři do aktovky :-))

Liberec jaro 2013

24. března 2013 v 0:07 Stránky
Můj první článek na mém zbrusu novém blogu, nemůže být o ničem jiném, než o scrap srazu v Liberci :-)

Co se tam dělo, jak báječně tam bylo, to vše už jste asi dávno četli u jiných. A bylo opravdu krásně, atmosféra tvořivá, přátelská ...... už teď se mi stýská a moc se těším na příště !! Možná už v létě ?!

Chtěla bych vám ukázat, co jsem stvořila já.

Na rámeček jsme si vybrala svatební fotku babičky a dědečka. Mám je moc, opravdu strašně moc ráda. V podstatě mě vychovali. Dodneška vzpomínám, jak jsem trávila dny s babičkou v práci. Pracovala v "rozmnožovně" dnes by se řeklo Copy centrum :-) měli tam jednu z prvních kopírek v Praze - Minoltu a já nosila do školy okopírované obrázka Sněhurky a sedmi trpaslíků a byla za hvězdu :-) a pak ještě vzpomínám na cesty na chatu. Měli Volhu - takové velké ruské auto, těžké jak tank, ale strašně pohodlné. Rusové se asi inspirovali američany. Neměla jednotlivá sedadla, ale jednu jakoby lavici ve předu a druhou vzadu. Ta přední se dala sklopit a když jsme jeli na jaře jen něco zkontrolovat a v chatě se netopilo, tak mi tam děda udělal letiště a já si hrála na obrovské ploše. Bylo to super, ale spotřeba příšerná. Jenže tenkrát stál benzín pár halířů, tak to nikdo neřešil.

Ale dost vzpomínání. Tady je můj rámeček :-)Podkladovou kraft čtvrtku jsem lehce potřela gessem a malinko natónovala. Tu textilii jsem kdysi dostala s nějakou květinou a bylo mi jí líto vyhodit. A dobře jsem udělala, tady se hodila.
Na dozdobení jsme použila růžičky, které nás učila Iriska. Na její radu jsem čtvrtku před stříháním obarvila z každé strany jinou barvou a efekt je parádní.Pod fotku jsem dala mojí oblíbenou stuhu a ve sbírce starých knoflíků jsem našla i starou sponu z pásku. Padla tam jak ulitá :-)A na závěr mé oblíbené špičaté srdce z vlnité lepenky. Tu mám vůbec moc ráda, výseky z ní jsou plastické a efektní .
A samozřejmě nemůžou chybět trička. Jejich malování byl opravdu zážitek. V první chvíli jsem si s tím vůbec nevěděla rady, ale Irenka - Hypacuda - Aptak - i z mého nesmělého začátku stvořila kouzelné tričko. A já a všechny ostatní jsme ji sledovaly s naprostým úžasem. Ta lehkost s jakou tvořila, kreslila, cákala - to byl koncert, možná spíš balet ...... prostě úžasné !

Neodolala jsem a o půlnoci jsem se ještě vrhla na trička pro moje princezny. Ano, i to s lebkami je pro holčičku ! A moc se jí líbilo.:-))Děkuji za nahlédnutí a budu ráda, když mně znovu navštívíte :-)

Zkouška

11. března 2013 v 14:48 | Eva
Zkouška 01