Duben 2013

Dubeč jaro 2013

20. dubna 2013 v 0:28 Srazy a setkání
Už potřetí jsem navštívila kreativní výstavu v Dubči. A zase to bylo super :-))
A to hlavně pro to, že už jsem tam šla za kamarádkami !!

Když jsem tam byla loni na jaře poprvé, byla jsem jako u vytržení. Se scrapem jsem začínala, všechno pro mě bylo nové a úžasné, a všechno jsem chtěla a potřebovala mít. Těch pěněz co jsem tam utratila :-)) měla jsme je různě poschovávané po kabelce a žádná skrýš nebyla uchráněna :-))
Na podzim - po druhé, už jsem měla trochu představu do čeho jdu :-)) Potkala jsem Kačelínu, se kterou jsem se seznámila na podzimním Libereckém srazu, známé tváře z Davony kde jsem byla na kurzu a měla jsem s sebou i Amálku. Bylo to před Vánoci a ona si tam s velkou chutí vyrobila vánoční stromeček u Optysu, nabarvila tašku a nakoupila nějaké korálky :-))

Ale letos, letos to bylo jiné. Z Liberce už se dobře známe a jsme pořádná scrapbooková komunita a to bysme nebyly my, abysme se nesešly! Hned u vchodu je vždycky stánek a dílnička Aladine a byla u nich Iriska, jako kreativní poradce. Měly jsme s děvčaty domluveno, že se tam sejdeme. A opravdu, jen jsem přišla, zrovna tam byly, tak jsme se ani nemusely hledat. A skoro všechny jsme měly úžasná trička, která nám Irenka-Apták pomohla v Liberci vytvořit :-))Verunka, já, Kačelína, Boženka, Miluška a Irenka :-)) Sluší nám to, co :-))

Rozutekly jsme se po Špejcharu a pátraly, co by stálo za útratu :-)) Hned u Irenky jsem neodolaly novince - dlouhé embosovací kapse. Já koupila číslice :-)) a Boženka objevila úžasné fixy u stánku Prima hobby. Několikrát jsem se tam vracela a nakonec jsem neodolala. Jsou krásné, jdou kombinovat s fixy Letraset, které už mám doma - jsou také alkoholové - a ta cena ?! Bezkonkurenční ! Hned jsem je vyzkoušela a jsem nadšená :-))Po prozkoumání Špejcharu jsem se přesunuly k Sokolovně a zašly na oběd. Vedle ní je taková zapadlá hospůdka, která ale skrývá velké překvapení :-)) Velmi milá obsluha, příjemné prostředí a báječná kuchyně ! I točená limonáda byla :-))Pán byl zjevně na návštěvy tvořilek zvyklý a to jak jsme si tam vyložily nákup a probíraly úlovky ho nijak nezaskočilo. Vedle u stolečku seděly 2 dámy - korálkařky. Samozřejmě jsme se daly do řeči, když jsme zjistily, že jsme v Dubči za stejným účelem. Navlékaly tam zrovna náhrdelníky a náramky a my byly úplně v úžasu, co dokáží! Nádherné šité šperky, háčkované ! korálkové náhrdelníky - no neuvěřitelné a na naprosto profesionální úrovni. Bohužel mě nenapadlo jejich dílka vyfotit. Vyměnily jsme si kontakty a možná se ještě sejdeme. Když ne na nějakém kurzu, tak v Dubči na podzim v pátek na obědě :-))

Po obědě jsme ještě prošmejdily Sokolovnu a spokojeně odjely domů :-))

A můj nákup ?? No ani se neptejte, zase to něco stálo, ale ta radost :-))Z razítek jsem nadšená, dřevěné výseky jsem kupovala už podruhé, na stránkách vypadají skvěle. A černý drát mám na vyzkoušení drátování, snad se k tomu dostanu :-))

Ještě bude jedna výstava - Kreativita Holešovice - tak třeba se tam uvidíme :-))

Krásné tvořivé jaro v pracovně i na zahrádce !

K svátku

10. dubna 2013 v 15:41 Přání
Pracuji jako sestřička v zubní ordinaci. Ordinace jsou tam 3, t.j. 3 lékařky a 3 sestřičky a 3 z toho jsou Ivany a jedna Iva :-))
Chodím jen jednou v týdnu - zatím a zrovna mi to vyšlo na "Ivanu", tak bylo jasné, že nemohu přijít s prázdnou.

Přáníčka dělám v celku ráda, ale nejhorší je vždycky vymyslet jak ??!! Někdo pátrá na googlu, někdo na Pinterestu - já chodím pro inspiraci ke Katuan :-)) blog má nový a obrázky budou postupně přibývat. Hodně jich má na Facebooku,ale tam kdo není , nenahlédne.

A když jsem hledala přání pro Ivany, padla mi do oka přání ze čteverečků. Potěšila a to samozřejmě potěšilo mě :-))A konečně tu mámo jaro !! Vypadá to, že teď už na trvalo a doopravdy !! Užijte si krásné slunečné dny , už jsme je všichni moc potřebovali :-))

Tip na nákup

4. dubna 2013 v 0:07 Tipy a nápady
Mám pro vás tip na dobrý nákup.

Před Velikonocemi jsem zabrousila do mého oblíbeného obchodu Nanu Nana. Původně jsem šla jen nakouknout a odcházela jsem s notýsky a novým hrnečkem - jako bych jich doma neměla málo :-))

Notýsky jsou velikosti A6 a jsou to takové malé cestovatelské - smash deníčky. Obálka je z tvrdého kartonu. Spirála je dost velká, takže když budete do deníčku vlepovat, určitě se tam toho bude vejít hodně. Má 2 rozdělovací kartonové stránky s kapsou. Pro ty co mají rády notýsek stále u sebe a dělají si poznámky průběžně - ideální !!

Přeji dobrý kup :-))

Vyhrála jsem challenge !!

3. dubna 2013 v 23:59 Stránky
A je to tady !!

Vyhrála jsem březnovou challenge na scrapbook.cz !!

Ani si neumíte představit tu radost jakou jsem měla, když jsem si to přečetla ! Scrapuji teprve rok, takže se stále považuji za začátečníka a tohle je pro mě jak olimpijská medaile :-)) vyhrát mezi takovými scrapařskými bardy :-))

Téma bylo "Stránka v barvách orientu" a zadávala Gabreta. Což znamená, že od ní dostanu diplom !! A to je další úžasný bonus navíc .-))

Hned po přečtení mě napadlo, že použiju fotky neteře, která už se několik let věnuje břišním tancům a zrovna nedávno na fb zveřejnila krásné nové fotky z ateliéru. Jsou opravdu nádherné a navíc byla oblečená v mé oblíbené zelené barvě a v kombinaci s rudým šátkem, se kterým tančí, jsou úžasné.
Myslela jsem si jak mám vyhráno, ale nad prázdným papírem jsem seděla velmi dlouho. Vůbec jsem nevěděla co s tím. Ty fotky jsou tak výrazné, že jsem nemohla přijít na nic, s čím bych je zkombinovala.

Rozhodla jsem se pro černý podklad a pak pátrala v zásobě papírů. Našla jsem tam nádehrnou sadu od K Company - Wild Raspberry. Koupila jsem ji jako jednu z prvních, okouzlena těmi nádhernými vzory. To bylo ještě v začátečnickém nadšení, kdy člověk zírá, co všechno může na papíru být. Pak zjistí, nebo aspoň já zjistila, že s tak pestrými papíry, toho moc nenadělám. Našla jsem tam jednu stránku se vzory mně připomínajícími orient a rozstříhala ji na jednotlivé části a ty použila.
A tady je výsledek :-)


Na challenge se vždycky důkladně připravuji :-)) tak jsem v galanterii zakoupila "penízky" kterými si tanečnice zdobí své šaty. Navlékla jsem je na řetízek a použila k dozdobení ornamentu.Jednou z podmínek bylo vyšívání a tak jsem mohla vyzkoušet šablonu se vzory k vyšívání z hurá papíru . Jsou to takové plastové proužky s předkreslenými a propíchanými vyšívacími vzory. Takže stačí přiložit na stránku, propíchat dle nákresu a šít.

A další podmínkou bylo použití korálků nebo kamínků. Já jsem nalepila různě po stránce jakoby rozházené zelené kamínky.


Vítězství v challenge je velká radost, ale zároveň povinnost vymyslet téma na novou. Lámala jsem si hlavu, hledala, pátrala a pak mě napadlo téma " Moje práce, moje radost? "
Já už nápad mám a těším se, jak se s tím ostatní poperou.
U některých to dle ohasů vzbudilo rozpaky, jiné jdou do toho s nadšením ..... výsledek sdělím za měsíc :-)

Krásné dny, děkuji za nahlédnutí a když někde potkáte jaro, pošlete ho k nám, už tu děsně chybí !