Květen 2013

Jak uložit šablony - díky Kakou !

29. května 2013 v 13:38 Tipy a nápady
Často, no vlastně každý den chodím koukat na Hurá papír co je nového :-)) A to jak v obchodě, tak i na blogu. A nedávno tam dala Kakou návod, jak uložit vyřezávací šablony :-))

Nápad se mi moc zalíbil, protože moje uspořádání v zip sáčcích a krabici opravdu nebylo nejlepší. Dokonce jsem si zkusila opatřit i originální obal, ale ten se mi moc, nebo spíš vůbec neosvědčil. Magnet je tam slabý, šablony na něm málo drží a hlavně se jich tam vejde velmi, ale opravdu velmi málo.

Tak jsem se rozhodla, že tip od Kakou vyzkouším.
Ukázalo se, že největším problémem bude sehnat vhodné fotoalbum.Já vybrala velikost 10x15 cm, aby se do kapes vešly i bordurové šablony. Ať jsem běhala a ptala se kde koli, nikde ho neměli. Výrobci asi pochopili, že tento systém zasunování fotografií - z vnitřní strany fotoalba - je velmi nepohodlný a už taková nevyrábějí. Všechny mají zasunování z boku.Tak nezbylo než si vypomoct izolepou. Stránky jsem z alba vytrhala, boční stranu slepila a tu otrhanou stranu ořízla na řezačce.
Do vzniklé kapsy jsem zasunula barevné papíry, vlepila magnety a vložila šablony a nalepila štítky s popisem šablony. Mám je barevně rozlišené podle témat šablon - rostliny, věci, bordury, zvířata, vrstvené.Musím říct, že mi tenhle systém moc vyhovuje. Dobře se v něm hledá, šablony nepadají, nemizí, neničí se a netupí. A v krabici je ještě místo na pár kousků, tak uvidím, co nového si v Memory přichystali :-))Takže Kakou moc děkuji !! A vám, kdo hledáte tip na uložení šablon, návod od Kakou vřele doporučuji !!

A kdo hledáte tip na nějaký prima originální dárek, tak mrkněte ke Kakou na její FB nebo Flerový profil, určitě si vyberete !!


Krásné jarní dny :-)) U nás už zase leje ??!!

Kreativita Holešovice

26. května 2013 v 23:34 Srazy a setkání
O víkendu se v Praze konala další tvořivá výstava - Kreativita Hobby - na výstavišti v Holešovicích.

Těšila jsem se moc !! Nejen na nákupy, ale hlavně, že se zase s děvčaty potkáme !! Přijela jsem asi v 11dopoledne a hned jsem pátrala po Aladaine a hledala naše Irenky :-)) tentokrát měly stánek vzadu v rohu. Potřebují totiž čím dál více místa :-))
Ale byly tak zaneprázdněné, že jsem je sotva pozdravila a už musely pracovat dál.

Když dorazily Jajamal, Božikem a Hanče Go, podařilo se nám Irenku na chvilku odtrhnout od deníčků a vyfotit se :-))Že tam Božik není ??? No není, musela si odběhnout provětrat plíce nikotinem a kdybychom čekaly, než se vrátí, tak ta fotky nevznikla.
Postupně se objevily další známé tváře - Kačabinka, No 8 - Lenka a Maruška Koma.
Hned jsem je musela všechny zavést k objevu výstavy , firmě JANATA TyPa. Majitelem je velmi sympatický pán a nabízí spoustu věcí a polotovarů z kartonu. Všechny jsme byly u vytržení a všechny jsme nakoupily. Když se vše podaří, bude jeho zboží k dostání u Marušky v obchůdku.
Já koupila 30´album, malá alba a takový rozkošný pořadač, celkem asi za 340 Kč !! Neuvěřitelné !! To 30´album bylo i s 10ti kartonovými listy za 80Kč !
Už se těším, co pro nás pán - bohužel jsem se nezeptala na celé jméno, ale tipuji Janata .-)) - chystá na podzim. Nabízel i polotovary kalendářů, diářů, různé desky - no pro scrapbookařky ráj :-))

Další vystavovatelé už se více méně opakovali z minulých ročníků. Plno bylo u Nemravky, kde dělala demo ukázky inkoustování Kačka Pupi, kterou jsem taky stihla jen pozdravit a už zase šmudlala :-))

Obležené byly všechny korálkové stánky a plno bylo také u Aktual korálky. Dovážejí k nám kompletní sortiment od Swarowského a měli světovou premiéru nového designu korálku. Také jsem neodola a pár jich zakoupila a naušničky si vyrobila. Vy si je můžete koupit třeba u Kakou.

Ale jinak musím říct, že to byla zatím moje nejméně nákladná akce :-)) Buď už všechno mám, nebo jsem se naučila držet trochu zpátky a nebo prostě zrovna nebyly žádné horké papírové novinky :-)) Uvidíme před Vánoci :-))
Ale pak jsem ještě měla namířeno do Ikey :-)) Vonver v týdnu psala, že tam mají nové papírové zboží a to mě nenechalo chladnou :-)) Samozřejmě jsem tam nejela pro papíry,ale pro ty žárovky co nám praskly v lustru :-))
No mají toho opravdu hodně. Celé barevné sady balicích papírů s visačkami, štítky, washi páskami, cedulkami, taškami, krabičkami, post it bločky, deníčky ...... No koupila bych všechno :-)) Nakonec jsem ulovila "jen" totoTy jsem prostě musela mít :-))

A ještě
I ty washi pásky byly moc pěkné, ale jak psaly holky, dost drahé. Ale myslím, že při příští návštěvě, zase něco přibude :-))

Apolenka si ještě vybrala formu na bábovku, tak jsme ji hned musely vyzkoušet :-)) byla úžasná a vyskočila skoro sama :-))
A co jste na výstavě ulovily vy ???

Hezký zbytek neděle :-))

Svátek matek

24. května 2013 v 22:02 Přání
Na svátek Matek bývá ta moje většinou v lázních a tak přání putuje poštou. Bylo tomu tak i letos.
Nápad na přání se nedávno objevil na FB, jen místo srdíček tam byli motýlci.

Použila jsem výseky srdíček z raznice ve dvou velikostech a malinkou obálku -tu jsem dostala v Liberci od Gabrety - díky :-))

Nápis je razítko od Kety.


Srdíčka jsem přeložila na půl lícem k sobě, natočila přes tužku a lepila ve středu úzkým proužkem oboustranky.

Mamka volala, že dorazilo dobře a líbilo se :-))


Přání, které by se dalo taky použít jsem dělala v liftu na Fleru v klubu u Marušky Komy. Liftujeme tam docela často a to jak stránky, tak i přání.
Zase jsem použila oblíbené vlnité srdce a Ketino razítko. Já je prostě miluju, skoro bych řekla, že je sbírám. Jitka teď psala, že ta do čísla 300 už se nebudou vyrábět a nahradí je nová, tak jsem ještě na Hurá papíru rychle některá dokoupila :-))

A když už jsme v tom přáníčkování, tak ještě jedno, které jsme dělala do práce pro kolegyni Janu.Je to starší dáma a prý jsem trefila i její barvy :-))
Hlavně jsem potřebovala vyzkoušet ty zvlněné proužky. Viděla jsme to u Didi na blogu a moc se mi ta plastičnost líbila, tak jsem ji hned použila.

Mějte se krásně a třeba se potkáme zítra v Holešovicích na Kreativitě - těším se :-))

PS : omluvte prosím kvalitu fotografií, přáníčka fotím v noci a ráno hned putují na poštu. A nějak je neumím pořádně upravit. Ale teď jsem v kurzu u Zuzanky Sasanky a za pár týdnů budu fotit a upravovat jako profík !! :-))

Mezinárodní den scrapbookingu

20. května 2013 v 0:20 Stránky
Předminulý víkend se slavil den scrapbookingu. Prý se slaví už od 90 tých let, ale já ho pořádně zaznamenala až letos.

Slavil kde kdo - tvořilky tvořením, eshopy slevami a různými akcemi, hromadnými chaty a podobně.

Já slavila s Pretty papers a s Papero Amo.

Didi nám na oslavu nachystala super rychlou challenge na téma Máj. Vyrobit jsme měly visačku a měly jsme na to celých 90 minut !!! Mně to naštěstí vyšlo na dobu, kdy malá spí, takže jsem to stihla:-))Použila jsem textové razítko Máje od Kety, srdíčko z vlnité lepenky - výseky z ní používám moc ráda -, korálky a dřevěná písmenka z Davony. Teď je tuším nabízí i Hurá papír.

Na Papero se slavilo hned 2x :-)) Mohly jste nakoupit se slevou a zúčastnit se slosování o lákavou cenu a nebo vytvořit stránku do challenge - tam byly holky milosrdnější a nechaly nám celou noc .-))

Byla jsem statečná - nenakupovala a stránku přes noc zvládla !
Challenge byla na téma Co nejraději scrapujeme, co nám scrapbook dal.

Nejraději scrapuji nás - rodinu, děti, společné chvíle, výlety, úlety, prostě to jak žijeme.

A co mi scrapbook dal ?? Moc moc moc - nové přátele, nové důvody za co utrácet, spoustu probdělých nocí, naprosto neumytelné ruce, bezvadná setkání, už 3 víkendy jen pro mě, moji pracovnu, tenhle blog, návrat k tvorbě vánočních dárků a konečně vytažení fotek spících už léta na harddisku mého PC.

A co vy, jak jste tvořily a slavily ?? A co dal scrapbook vám ??

Scrapsraz Praha- Satalice Duben 2013

2. května 2013 v 2:29 Srazy a setkání
Miluji scrapbook - vyústilo v něm všechno moje tvoření, které jsem kdy zkusila a přinesl mi spoustu nových přátel. A přátelé se rádi scházejí a proto scrapařky pořádají srazy. A ten poslední se konal v Praze - Satalicích.

Když ho v lednu Hanička - Gabreta na svém blogu vypsala, myslím, že jsem byla jedna z prvních přihlášených ! Těšila jsem se strašně moc a všechna moje očekávání byla splněna a ještě překonána :-)) Aby v tom nebyla Gabreta sama, s pořádáním jí pomáhla Isobelka a musím říct, že se o nás postaraly perfektně.

Vyrážela jsem z Buše v pátek odpoledne a na Smíchově jsem nakládala Fidulu a Veverku Helu. Nemohla jsem využít plánovanou trasu přes Jižní spojku, neboť až na Smíchov celá stála, ale musely jsme to vzít přes centrum a Letňany. Tímto děkuji manželovi za výběr náhradní trasy :-)) jen s malým zaváháním, jsme dorazily na místo včas, abychom se stihly se všemi přivítat a chvilku poklevetit.Místo vybraly holky báječně - opravdu nádherné sportovní centrum s tenisovými kurty, kurty na beach volejbal. Před námi tam byla česká fotbalová reprezentace - takže opravdu kvalita :-))
Na pokoji jsme byly já, veverka Hela, Iriska a Helge - hotová VIP společnost :-))

Pobyt byl zahájen stylově - společnou večeří a šampaňským. Na výběr bylo ze 3 jídel - kuře, losos a řízek - co jsem si vybrala já ??!! No samozřejmě řízek !!! Bohužel jsme byly všechny tak rády, že jsme se spolu, že večeři nikdo nefotil :-(

Po večeři jsme se sešly v hale před pokoji a došlo na prohlížení alb. Miluju to ! Tolik inspirace a nápadů pohromadě člověk nenajde v žádné fotogalerii. Vidět Gabretiny stránky naživo - to je zážitek :-)) Fiduliny stránky - nádhera, Aktijky smash - bomba, Šárčiny krabičky - jak to ta holka dělá ??!!, Vonver stránky s draky - skvělé, a další a další ...... Viděla jsme jich tolik, až mi to splývá. Potřebovala bych si je prohlédnout znovu a dělat si poznámky všech kompozic a nápadů.Večer ještě došlo na první "drancování" obchůdku :-)) Bez toho se žádný sraz neobejde. Tentokrát ho pro nás nachystaly Danča - Scrap art - a Maruška - ScrapGlamour - a že tam toho bylo. Nádherné papíry od 7dots, Bo Bunny, ILS, Studio Calico, razítka, washi pásky, ozdůbky. No achaly jsme tam průběžně celý sraz :-)) Tentokrát jsem byla statečná a koupila jen pár papírů. Dlouho jsem měla odloženou sadu od Bo Bunny - šanon se stránkami i kapsami. Nakonec jsem koupila jen 3 vnitřní složky, protože Isa už měla změřeno, že se dají použít i do šanonu od Simple stories a ten už mám doma od prvního Libereckého srazu. Ale o tom příště :-)Ráno na nás čekala nádherně nachystaná pracovna. Každá jsme měla připravené tvořící místo plné dárečků. Jak píše Gabreta, já se prostě raduji z mála, takže moje radost byla veliká :-))
Každá jsme dostaly krásný tyčový deštník a placku s nápisem "Žiju scrapbookem" a potom pexeso z našich stránek. Před časem chtěla Gabreta od každé poslat fotku stránky, ketrou máme rády a vystihuje naši tvorbu. Tušila jsem nějaké překvapení, ale spíš jmenovku, nebo visačku, takže pexeso bylo velikým překvapením.


V sadě vlevo byly nachystané čtvrtky a vzorky papírů k použití. Každá skupina si vylosovala jednu podmínku - my rámeček - a téma bylo společné "Láska".
Měla jsem s sebou několik fotek s dětmi a jednu s Rudou. Pro tu jsem se nakonec rozhodla.Fotili jsme se sami nataženou rukou na loňské dovolené v Itálii. Byla jsem úplně nadšená z nového foťáku, který umí fotit ve dne, v noci, proti slunci - no paráda ! Naproti mně seděla Iriska s Haňulí a ty se nad fotkou upřímně bavily :-)) A Irisčina hláška - Ty máš tak děsný fotky, ale scrapuješ je tak ráda ! - pobavila zase mě :-)))
V podstatě má pravdu, fotit se pořád učím a dokonalé fotky asi nedokážu nikdy, ale pro mě je důležité zachytit okamžik, atmosféru dané chvíle a že je to malinko mázlé, nebo tam něco ruší, nevadí :-))
Nakonec posuďte sami.
Lepily jsme jako divé, místa bylo málo, ale mně to nevadilo. Všechny jsme si byly blízko, koukaly jedna druhé pod ruku, pomohály si, podaly co komu chybělo. Holky nám kromě těch vzorků nechystaly žádné tvořivé balíčky, každá měla přivézt své zbytky a vše co chce dát v plén na společné tvoření. Takže se měnily výseky, půjčovala razítka, polštářky, lepidla, raznice, rady i nápady.
A protože jsme všechny byly tak pěkně "rozlepené", málokterá zůstala jen u jedné stránky. Já ještě na poslední chvíli stihla stránku do challenge, kterou jsem tentokrát na scrapbook.cz vyhlašovala. Téma bylo " Moje práce, moje radost? "
Stránek se udělala spousta a jedna byla hezčí než druhá. A zase - těch nápadů ??!! Nedokážu jmenovat všechny, ale třeba stránka Fiduly s nepřesnými obdélníčky a jednou detailní fotkou, nebo krásná romantická od Helge, modrobílá od Vonver, vysmátá od Irisky, benátská od Haňule, úplně první od Šárky a další a další, které se mi líbily a většinu najdete v galerii na scrapbook.cz .
Abychom se trochu protáhly, šly jsme se ven vyfotit. Čekalo se totiž prudké zhoršení počasí, což se taky nakonec vyplnilo, tak abychom měly společnou fotku. Nakonec se to ukázalo i jako taktické opatření, protože některé nás musely z důvodu nemoci, malování nebo hlídání opustit, a tak jsme na fotce opravdu všechny.
A ještě jedna super fotka - díky Hani - prý když prcháme z focení, jsou ty záběry nejlepší :-))))

Odpoledne byly na programu visačky. Měly jsme udělat visačku na téma srazu každá podle svého. Všechny pak byly vloženy do krabice a každá jsme si vylosovaly jednu na památku. Moje je ta šestá zleva v poslední řadě - celá z papíru a a samolepek od Simple stories - moje srdeční záležitost :-)) A já si vylosovala tu první ve druhé řadě od Dagulky. Je zdobená novými úžasnými razítky JOFY od PaperArtsy, která nám pak Jitka nechala natiskat si do zásoby :-)) Díky !!

Během odpoledne jsme měly několik návštěv. Na pekelném stroji za námi přijela Boženka - Božik , aby aspoň trochu nasála atmosféru a něco málo utratila v obchůdku :-)

Po večeři jsme se zase sešly v hale, donesly všechny dobroty a povídaly, probíraly radosti, starosti i vědomosti. Třeba Dianka, která také přijela jen na chvíli a jsem moc ráda, že jsem ji poznala, nás naučila postavit Leonardův most - neuvěřitelné :-))
No spát jsme šly až po 3tí hodině ranní a to spíš z pudu sebezáchovy, protože na povídání toho bylo stále dost.

Ráno ještě proběhla tombola - každá jsme dovezly nějaký dáreček, ať už scrapový nebo mlskový - a losovaly jsme. Pak se ballilo, loučilo, domlouvalo na příště a odjíždělo.

Bylo to celé úžasné, konečně vím jak vypadá Jíťa, Katka Trnka, Katie a spousta dalších. Nestihla jsem si popovídat s Aktijkou, která důvěrně zná možnosti mé peněženky, naopak jsem poznala Dnaču ze Scrap art, která je opravdu živel a neuvěřitelně pozitivní člověk :-))

Chci moc poděkovat Gabretě a Isobelce, že to pro nás tak skvěle zorganizovaly a báječně se o nás staraly !
Díky Ise teď vím co je to "kalča", že se dá cvičit i se sádrou a má skvělé figury jako je třeba klokan a ptakopysk :-))

Díky všem za tu spoustu dobrot co dokázaly napéct a dovézt a za tu spoustu energie, co jsme si všechny předaly.

A hlavně děkuji Gabretě, Isobelce a Kamče za poslání fotek, díky nimž mohl tenhle román vzniknout :-))

Těším se na příště a to bude doufám v létě v Liberci ! Tak ahóóóój !!!