Scrapsraz Praha- Satalice Duben 2013

2. května 2013 v 2:29 |  Srazy a setkání
Miluji scrapbook - vyústilo v něm všechno moje tvoření, které jsem kdy zkusila a přinesl mi spoustu nových přátel. A přátelé se rádi scházejí a proto scrapařky pořádají srazy. A ten poslední se konal v Praze - Satalicích.

Když ho v lednu Hanička - Gabreta na svém blogu vypsala, myslím, že jsem byla jedna z prvních přihlášených ! Těšila jsem se strašně moc a všechna moje očekávání byla splněna a ještě překonána :-)) Aby v tom nebyla Gabreta sama, s pořádáním jí pomáhla Isobelka a musím říct, že se o nás postaraly perfektně.

Vyrážela jsem z Buše v pátek odpoledne a na Smíchově jsem nakládala Fidulu a Veverku Helu. Nemohla jsem využít plánovanou trasu přes Jižní spojku, neboť až na Smíchov celá stála, ale musely jsme to vzít přes centrum a Letňany. Tímto děkuji manželovi za výběr náhradní trasy :-)) jen s malým zaváháním, jsme dorazily na místo včas, abychom se stihly se všemi přivítat a chvilku poklevetit.Místo vybraly holky báječně - opravdu nádherné sportovní centrum s tenisovými kurty, kurty na beach volejbal. Před námi tam byla česká fotbalová reprezentace - takže opravdu kvalita :-))
Na pokoji jsme byly já, veverka Hela, Iriska a Helge - hotová VIP společnost :-))

Pobyt byl zahájen stylově - společnou večeří a šampaňským. Na výběr bylo ze 3 jídel - kuře, losos a řízek - co jsem si vybrala já ??!! No samozřejmě řízek !!! Bohužel jsme byly všechny tak rády, že jsme se spolu, že večeři nikdo nefotil :-(

Po večeři jsme se sešly v hale před pokoji a došlo na prohlížení alb. Miluju to ! Tolik inspirace a nápadů pohromadě člověk nenajde v žádné fotogalerii. Vidět Gabretiny stránky naživo - to je zážitek :-)) Fiduliny stránky - nádhera, Aktijky smash - bomba, Šárčiny krabičky - jak to ta holka dělá ??!!, Vonver stránky s draky - skvělé, a další a další ...... Viděla jsme jich tolik, až mi to splývá. Potřebovala bych si je prohlédnout znovu a dělat si poznámky všech kompozic a nápadů.Večer ještě došlo na první "drancování" obchůdku :-)) Bez toho se žádný sraz neobejde. Tentokrát ho pro nás nachystaly Danča - Scrap art - a Maruška - ScrapGlamour - a že tam toho bylo. Nádherné papíry od 7dots, Bo Bunny, ILS, Studio Calico, razítka, washi pásky, ozdůbky. No achaly jsme tam průběžně celý sraz :-)) Tentokrát jsem byla statečná a koupila jen pár papírů. Dlouho jsem měla odloženou sadu od Bo Bunny - šanon se stránkami i kapsami. Nakonec jsem koupila jen 3 vnitřní složky, protože Isa už měla změřeno, že se dají použít i do šanonu od Simple stories a ten už mám doma od prvního Libereckého srazu. Ale o tom příště :-)Ráno na nás čekala nádherně nachystaná pracovna. Každá jsme měla připravené tvořící místo plné dárečků. Jak píše Gabreta, já se prostě raduji z mála, takže moje radost byla veliká :-))
Každá jsme dostaly krásný tyčový deštník a placku s nápisem "Žiju scrapbookem" a potom pexeso z našich stránek. Před časem chtěla Gabreta od každé poslat fotku stránky, ketrou máme rády a vystihuje naši tvorbu. Tušila jsem nějaké překvapení, ale spíš jmenovku, nebo visačku, takže pexeso bylo velikým překvapením.


V sadě vlevo byly nachystané čtvrtky a vzorky papírů k použití. Každá skupina si vylosovala jednu podmínku - my rámeček - a téma bylo společné "Láska".
Měla jsem s sebou několik fotek s dětmi a jednu s Rudou. Pro tu jsem se nakonec rozhodla.Fotili jsme se sami nataženou rukou na loňské dovolené v Itálii. Byla jsem úplně nadšená z nového foťáku, který umí fotit ve dne, v noci, proti slunci - no paráda ! Naproti mně seděla Iriska s Haňulí a ty se nad fotkou upřímně bavily :-)) A Irisčina hláška - Ty máš tak děsný fotky, ale scrapuješ je tak ráda ! - pobavila zase mě :-)))
V podstatě má pravdu, fotit se pořád učím a dokonalé fotky asi nedokážu nikdy, ale pro mě je důležité zachytit okamžik, atmosféru dané chvíle a že je to malinko mázlé, nebo tam něco ruší, nevadí :-))
Nakonec posuďte sami.
Lepily jsme jako divé, místa bylo málo, ale mně to nevadilo. Všechny jsme si byly blízko, koukaly jedna druhé pod ruku, pomohály si, podaly co komu chybělo. Holky nám kromě těch vzorků nechystaly žádné tvořivé balíčky, každá měla přivézt své zbytky a vše co chce dát v plén na společné tvoření. Takže se měnily výseky, půjčovala razítka, polštářky, lepidla, raznice, rady i nápady.
A protože jsme všechny byly tak pěkně "rozlepené", málokterá zůstala jen u jedné stránky. Já ještě na poslední chvíli stihla stránku do challenge, kterou jsem tentokrát na scrapbook.cz vyhlašovala. Téma bylo " Moje práce, moje radost? "
Stránek se udělala spousta a jedna byla hezčí než druhá. A zase - těch nápadů ??!! Nedokážu jmenovat všechny, ale třeba stránka Fiduly s nepřesnými obdélníčky a jednou detailní fotkou, nebo krásná romantická od Helge, modrobílá od Vonver, vysmátá od Irisky, benátská od Haňule, úplně první od Šárky a další a další, které se mi líbily a většinu najdete v galerii na scrapbook.cz .
Abychom se trochu protáhly, šly jsme se ven vyfotit. Čekalo se totiž prudké zhoršení počasí, což se taky nakonec vyplnilo, tak abychom měly společnou fotku. Nakonec se to ukázalo i jako taktické opatření, protože některé nás musely z důvodu nemoci, malování nebo hlídání opustit, a tak jsme na fotce opravdu všechny.
A ještě jedna super fotka - díky Hani - prý když prcháme z focení, jsou ty záběry nejlepší :-))))

Odpoledne byly na programu visačky. Měly jsme udělat visačku na téma srazu každá podle svého. Všechny pak byly vloženy do krabice a každá jsme si vylosovaly jednu na památku. Moje je ta šestá zleva v poslední řadě - celá z papíru a a samolepek od Simple stories - moje srdeční záležitost :-)) A já si vylosovala tu první ve druhé řadě od Dagulky. Je zdobená novými úžasnými razítky JOFY od PaperArtsy, která nám pak Jitka nechala natiskat si do zásoby :-)) Díky !!

Během odpoledne jsme měly několik návštěv. Na pekelném stroji za námi přijela Boženka - Božik , aby aspoň trochu nasála atmosféru a něco málo utratila v obchůdku :-)

Po večeři jsme se zase sešly v hale, donesly všechny dobroty a povídaly, probíraly radosti, starosti i vědomosti. Třeba Dianka, která také přijela jen na chvíli a jsem moc ráda, že jsem ji poznala, nás naučila postavit Leonardův most - neuvěřitelné :-))
No spát jsme šly až po 3tí hodině ranní a to spíš z pudu sebezáchovy, protože na povídání toho bylo stále dost.

Ráno ještě proběhla tombola - každá jsme dovezly nějaký dáreček, ať už scrapový nebo mlskový - a losovaly jsme. Pak se ballilo, loučilo, domlouvalo na příště a odjíždělo.

Bylo to celé úžasné, konečně vím jak vypadá Jíťa, Katka Trnka, Katie a spousta dalších. Nestihla jsem si popovídat s Aktijkou, která důvěrně zná možnosti mé peněženky, naopak jsem poznala Dnaču ze Scrap art, která je opravdu živel a neuvěřitelně pozitivní člověk :-))

Chci moc poděkovat Gabretě a Isobelce, že to pro nás tak skvěle zorganizovaly a báječně se o nás staraly !
Díky Ise teď vím co je to "kalča", že se dá cvičit i se sádrou a má skvělé figury jako je třeba klokan a ptakopysk :-))

Díky všem za tu spoustu dobrot co dokázaly napéct a dovézt a za tu spoustu energie, co jsme si všechny předaly.

A hlavně děkuji Gabretě, Isobelce a Kamče za poslání fotek, díky nimž mohl tenhle román vzniknout :-))

Těším se na příště a to bude doufám v létě v Liberci ! Tak ahóóóój !!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iriska Iriska | 2. května 2013 v 8:24 | Reagovat

Gabreta má pravdu, Screbla je nejlepší člen každého zájezdu :-))
A ještě musím uvést na pravou míru ty fotky. Já bych si nedovolila hodnotit kvalitu fotek, já jsem zhodnotila, co na těch fotkách je. To jsou prostě perly a ty může scrapovat jen Screbla, protože každý jiný by ty fotky rovnou vyhodil :-))) Ale jsou prostě úúúúžasné!!!!
Markét, užily jsme si to :-) Těším se na Liberec!!!!

2 Šárka Novotná Šárka Novotná | Web | 2. května 2013 v 10:06 | Reagovat

Nejen, že se člověk stále chechtá, když je s Tebou. Musí se chechtat, i když "jen" čte Tvé stránky. A Fotka z dovolené je prostě luxusní!!!!! Bomba!!!!A Iriska má pravdu. Jiný by takovou fotku vyhodil a Ty z ní uděláš majstrštik.
PS: V souboji šipek vyhrála pravoúhlá pod vedením zkušené Lektorky!! :o)))

3 veverka.Hela veverka.Hela | E-mail | Web | 2. května 2013 v 11:15 | Reagovat

Markét díky za to, jaká jsi. Tak pozitivně naladěného člověka hned tak nenajdete. Mám ráda tu naši komunitu, ale vždy se nejvíc těším na setkání s tebou. Je to pro mne pohlazení po duši. Už se těším na Liberec!
A fotky? Mě se právě líbí, že nejsou jen statické. Přesně odpovídají tvému naturelu.

4 Pupi Pupi | Web | 7. května 2013 v 19:08 | Reagovat

Souhlas s holkama! S tebou se fakt člověk nenudí :-D! Bylo to moc prima a jen si tajně doufám, že můžu říct, také v létě Srap čau :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama