Duben 2016

Papercards challenge č.13

16. dubna 2016 v 10:41 Papercards
Pro mě je Třináctka téměř vždy šťastné číslo, i když jsem hrozně pověrčivá a dávám si pro jistotu vždycky pozor :-)

Doufám ale, že přinese štěstí některému z účastníků naší další challenge, které je opět ve znamení květin !


Sketch pro 13. kolo challenge s papercards.czCo je to sketch?


Je to obrázek - nákres, který vytvoří šikovný grafik, který má cit pro kompozici a napoví nám, kam umístit papíry, nápisy a také doplňky, například kytičky nebo jiné ozdoby. Pokud na sketchi vidíte nápis (v našem případě papercard.cz), měl by být v tomto místě jakýkoli váš titulek, nápis apod.


Musím sketch přesně dodržet?

Na výsledném projektu by mělo být poznat, co bylo inspirací, podle jakého sketche bylo přání vytvořeno. Ale je to stále jen inspirace. Nikdo po nikom nevyžaduje, aby to bylo 1 : 1. Můžete kompozici otočit, zvolit jiný formát, použít ozdoby dle vaší fantazie, ničemu se meze nekladou, jen byste na konci tvoření měli vidět ve svém přání daný sketch.A jak jsem se s tímto sketchem tentokrát "popraly" my ??


Pro mě to opět byla výzva nad výzvy, neboť kytky nejsou zrovna moje oblíbené komponenty. Nakonec jsem se na to před půlnocí vrhla a za chvíli bylo hotovo. A i když je to proti jiným skoro minimalistické přání, já jsem velmi spokojená :-)


Vítěz 11. kola challenge s papercards.cz Martina Žílová
Hostujícím designérem je pro toto kolo Diana Majerová - Dianka Kreativity

Sponzorem tohoto kola je Papergarden.cz
Papergarden je on-line papírové zahradnictví, které pěstuje scrapbookové materiály. Milujeme romantický styl, svatební projekty, vintage a shabby chic, ale umíme i doplňky pro Project Life. Na našich záhoncích najdete především papírové květiny, scrapbookové papíry, chipboardy, buttonky, kovové ozdoby a spoustu dalších krásných věcí, které pozvednou Vaše DIY projekty zase o úroveň výš...


Krásný květinový sketch vyžaduje květinovou výhru, o kterou stojí za to soutěžit a poslat své přáníčko!


Pravidla pro challenge č. 13:

- vyrobte přání podle sketche
- posílejte svá přání na emailovou adresu papercards.cz@seznam.cz do 28. 4. 2016 do půlnoci
- vítěze vybere vždy sponzor daného kola a to 29. 4. 2016
- všechna přání budou postupně vkládána na facebookovou stránku Papercards.cz, kde si je můžete prohlížet, dávat like a samozřejmě komentovat, třeba tím usnadníte sponzorovi výběr vítěze :-)
- vítěz bude přizván jako hostující designer do dalšího kola challenge.
- pokud si dáte přáníčko na svůj blog, budeme moc rády za odkaz na naši challenge, za sdílení, za podporu a vaše radost z tvoření bude i naše radost!


Užijte si tvoření s Papercards.cz!!!Krásné rozkvetlé jaro :-)MarkétaJednoduchá přání z plotru

5. dubna 2016 v 10:00 Plotr Silhouette
Dnes bych vám chtěla ukázat, že tvořit papírová přání na plotru, není žádná věda. Jde mi hlavně o kreativní stránku věci.

Pro mě osobně je tvorba papírových přání řekla bych skoro "utrpením" :-)
Než nějaké přání vymyslím, vždycky to trvá. Proč tomu tak je , nevím . Malá plocha ? Očekávají se květiny a ty já na papíru nemám až tak ráda ? Razítka - vybarvit, nevybarvit, natisknout, vystřihnout ? Mix média - proč kvůli ploše 10x15cm vyndavat všechny pasty a štětce a špachtle ?

Ale pokud máte plotr je otázka vyřešena ! :-) Když se vám opravdu nechce nic vymýšlet, stačí prohlédnout silhouetteonlinestore a tam je přání nespočet. Vyberete šablonu, vložíte papír a za minutku máte hotovo :-)

Pokud už jste s plotrem kamarádi a chcete přeci jen popustit uzdu fantazii, můžete i s plotrem vykouzlit přání velmi originální.
Všechna přání vycházejí z originál šablon. V některých jsem jen měnila anglické texty za české a většinou použila tzv. stencil, neboli šablonový font. Vnitřky písmenek tak nevypadají a celý text je dobře čitelný a hezký.
Tady stačilo doplnit jemnou krajkovou šablonu samolepícími kamínky.


Na tomto přání je vyřezaná kytička ze šablony navíc vyříznuta ještě z velumu a dozdobena kamínkem. Naprosto jednoduché, ale efektní.


U tohoto přání stačilo vyřezaný obrys květiny podložit zlatým papírem.


Zde opět jen kontrast barev a dozdobeno stužkou.


Opět jen jemný květinový vzor dozdoben samolepícími kamínky.


A tady je jemné prořezání napodobující šití dozdobené samolepícími perličkami.Takže jak vidíte i s plotrem a originál šablonami se dají dělat kouzla. Proto stále tvrdím, že plotr je opravdu pro každého :-)

Děkuji za návštěvu a krásné jaro všem !

Markéta - Screbla
Velikonoce 2016

3. dubna 2016 v 10:00 Ostatní tvorba
Letošní Velikonoce jsem si docela zatvořila :-)

Nejdřív mě kamarádka poprosila o velikonoční štítky - uspořádala pro děti ze školky hledání koledy u nich na zahradě. Je to moc hezký zvyk, přejatý zřejmě z anglosaských zemí, který jsem donedávna neznala. Zajíček nechává v zahradě koledu a děti ji hledají. Ája měla bohužel teplotu a nemohhla jít :-(
Štítky jsem dělala pomocí tiskárny a plotru. Vybarvila jsem šablonu zakoupenou v silouette online storu, pak vytiskla a dala vyřezat. Dáša je pak přivázala na balíčky se sladkostmi a označila jménem.
Další na řadě byla velikonoční přání. Nedávno jsem si v Davoně koupila moc hezké razítko tulipánů a bála se, že na něj jako na spoustu dalších stejně nedojde. Jenže - skolila mě chřipka a i na té se nakonec našlo cosi pozitivního :-) Po týdnu ležení mi sice nebylo pořád nic moc, ale štětec a pastelky jsem udržela a tak jsem si aspoň kreslila :-) A myslím, že tu dvacítku hotových jsem měla jen díky té chřipce :-)


Jen jsem se vyležela, byla výstava v Dubči. Chystala jsem nějaké velikonoční dekorace pro ForArt. Vyřezala jsem zajíce a filigránové vejce. To vše v mnoha vrstvách, postupně poslepovala aby mohli stát. Měla jsem radost, protože obojí se líbilo.

Pak přišla samozřejmě na řadu vajíčka. Nejraději barvím v cibuli, ta barva je prostě nádherná. No a každý rok se snažím vymyslet nějaké originální zdobení. Loni to byly malinké kytičky z raznice a letos jsem zase využila plotr a nařezala si veselé obličeje. A musím říct, že vajíčka měla úspěch :-)

No a s vajíčky si koledníci rádi odnesou i nějakou sladkost, takže jsem ještě nachystala jednoduché zajíčky na zabalení lipo bonbónků.Doufám, že jste měli hezké Velikonoce . Já je až tak křesťansky necítím, ale baví mě dodržovat tradice. Samozřejmě až na to šlehání pomlázkou, to bych klidně vynechala . Ale pečení beránka, barvení vajíček a vůbec vítání jara, to mám ráda :-) A že se mi letos beránek povedl, ani jsem ho nemusela podpírat špejlemi ! :-))))

Krásné jaro všem a díky za návštěvu :-)

Markéta - Screbla

Papercards.cz - 12.challenge

1. dubna 2016 v 23:45
Jaro je tady a s jarem přichází i naše 12. challenge a skvělý sketch od KETY. Je krásně květinový a í já nekytkařka jsem kytku dala :-) Samozřejmě opět za pomoci mého milovaného plotru :-)Sketch pro 12. kolo challenge s papercards.cz


Co je to sketch?

Je to obrázek - nákres, který vytvoří šikovný grafik, který má cit pro kompozici a napoví nám, kam umístit papíry, nápisy a také doplňky, například kytičky nebo jiné ozdoby. Pokud na sketchi vidíte nápis (v našem případě papercard.cz), měl by být v tomto místě jakýkoli váš titulek, nápis apod.

Musím sketch přesně dodržet ?

Na výsledném projektu by mělo být poznat, co bylo inspirací, podle jakého sketche bylo přání vytvořeno. Ale je to stále jen inspirace. Nikdo po nikom nevyžaduje, aby to bylo 1 : 1. Můžete kompozici otočit, zvolit jiný formát, použít ozdoby dle vaší fantazie, ničemu se meze nekladou, jen byste na konci tvoření měli vidět ve svém přání daný sketch.

Vítěz 10. kola challenge s papercards.cz Lucie Pejšová

Sponzorem pro 12. kolo challenge je Pretty Papers - v eshopu najdete veškerý materiál pro tvoření z papíru. Nabízí scrapbookové papíry, fotoalba, razítka, inkousty a nepřeberné množství ozdob a samolepek, které z vašich fotek vykouzlí
jedinečné dílo.
A báječná výhra !
http://www.prettypapers.cz/
https://www.facebook.com/prettypapers/

Moc děkujeme všem sponzorům, že pro vás připravují skvělé ceny, o které stojí za to bojovat!Pravidla pro challenge č. 12:

- vyrobte přání podle sketche
- posílejte svá přání na emailovou adresu papercards.cz@seznam.cz do 13. 4. 2016 do půlnoci
- vítěze vybere vždy sponzor daného kola a to 14. 4. 2016
- všechna přání budou postupně vkládána na facebookovou stránku Papercards.cz, kde si je můžete prohlížet, dávat like a samozřejmě komentovat, třeba tím usnadníte sponzorovi výběr vítěze :-)
- vítěz bude přizván jako hostující designer do dalšího kola challenge.
- pokud si dáte přáníčko na svůj blog, budeme moc rády za odkaz na naši challenge, za sdílení, za podporu a vaše radost z tvoření bude i naše radost!
Užijte si tvoření s Papercards.cz!!!