Velikonoce 2016

3. dubna 2016 v 10:00 |  Ostatní tvorba
Letošní Velikonoce jsem si docela zatvořila :-)

Nejdřív mě kamarádka poprosila o velikonoční štítky - uspořádala pro děti ze školky hledání koledy u nich na zahradě. Je to moc hezký zvyk, přejatý zřejmě z anglosaských zemí, který jsem donedávna neznala. Zajíček nechává v zahradě koledu a děti ji hledají. Ája měla bohužel teplotu a nemohhla jít :-(
Štítky jsem dělala pomocí tiskárny a plotru. Vybarvila jsem šablonu zakoupenou v silouette online storu, pak vytiskla a dala vyřezat. Dáša je pak přivázala na balíčky se sladkostmi a označila jménem.
Další na řadě byla velikonoční přání. Nedávno jsem si v Davoně koupila moc hezké razítko tulipánů a bála se, že na něj jako na spoustu dalších stejně nedojde. Jenže - skolila mě chřipka a i na té se nakonec našlo cosi pozitivního :-) Po týdnu ležení mi sice nebylo pořád nic moc, ale štětec a pastelky jsem udržela a tak jsem si aspoň kreslila :-) A myslím, že tu dvacítku hotových jsem měla jen díky té chřipce :-)


Jen jsem se vyležela, byla výstava v Dubči. Chystala jsem nějaké velikonoční dekorace pro ForArt. Vyřezala jsem zajíce a filigránové vejce. To vše v mnoha vrstvách, postupně poslepovala aby mohli stát. Měla jsem radost, protože obojí se líbilo.

Pak přišla samozřejmě na řadu vajíčka. Nejraději barvím v cibuli, ta barva je prostě nádherná. No a každý rok se snažím vymyslet nějaké originální zdobení. Loni to byly malinké kytičky z raznice a letos jsem zase využila plotr a nařezala si veselé obličeje. A musím říct, že vajíčka měla úspěch :-)

No a s vajíčky si koledníci rádi odnesou i nějakou sladkost, takže jsem ještě nachystala jednoduché zajíčky na zabalení lipo bonbónků.Doufám, že jste měli hezké Velikonoce . Já je až tak křesťansky necítím, ale baví mě dodržovat tradice. Samozřejmě až na to šlehání pomlázkou, to bych klidně vynechala . Ale pečení beránka, barvení vajíček a vůbec vítání jara, to mám ráda :-) A že se mi letos beránek povedl, ani jsem ho nemusela podpírat špejlemi ! :-))))

Krásné jaro všem a díky za návštěvu :-)

Markéta - Screbla
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama