Květen 2016

Svítící nažehlovací folie

20. května 2016 v 10:00 Plotr Silhouette
Na Forartu máme novinku - svítící nažehlovací folii ! Samozřejmě jsem ji musela hned vyzkoušet. A jelikož Ája měla zrovna spaní ve školce, přišlo mi to jako výborná příležitost. Eva vybrala od spících dětí jednobarevná trička a na mě už bylo jen nažehlit.
Vybrala jsem v silhouettedesignestoru motiv sovičky. Pomocí funkce posun jsem udělala vnější obrys - ten jsem vyřízla ze svítící fólie a samotnou sovu z černé fólie. Doplnila jsem ještě textem sovičkového ponocování. Sovy proto, že Ája chodí do školky Sovičky :-)
Trička se povedla, fólie jde zažehlovat výborně a my s Ájou musely hhned vyzkoušet, jestli opravdu svítí. Největší tma je u nás vě špajzu a pravdu to funguje - svítí !
Jelikož nemám svolení rodičů, nemůžu dát fotky dětí, ale co jsem viděla, byly opravdu nadšené :-) A já jsem taky, protože dělat radost mě prostě moc baví !


Krásné dny

Markéta

Přání na Přání

18. května 2016 v 10:00 Přání
Sousedka z Buše, Ivana, mě požádala o vytvoření přání pro její kamarádku k narozeninám. Ptala jsem se , co má ráda, jaké přání by ji potěšilo. Odpověď byla květiny a kočky ! Taková kombinace byla trochu výzva.První co mě napadlo byla kočka v okně. nebylo to až tak prvoplánové, spíš osobní zkušenost. Náš kocour totiž sídlí v truhlíku na kuchyňském okně několik hodin denně už nekolik let .-)No ale zpátky k přání. Nejprve jsem si tužkou naznačila kde bude končit okno a pomocí šablony zdi a distress inkoustu si vytvořila pozadí.

Kočku jsem si vyřezala na plotru. Výřezů jsem udělala několik a nalepila na sebe, aby byla plastická. Okno stejným způsobem. Shodou náhod mi akorát přišla krabička s nádhernými kytičkami od Dianky z papergarden. Tak jsem je hned použila. Jsou opravdu krásné, malinké. Dlouho jsem s květinami nepracovala,ale asi už jsem ztracená :-)
Gratulační štítek je taky z plotru. Nejprve jsem vybrala font, nakreslila "šití", vytiskla a pak vyřízla. To je stále ta hlavní výhoda plotru, pokaždé si můžu udělat udělat výřez nebo štítek přesně na míru :-)A takhle vypadá kompletní přání. Já jsem spokojená, za chvíli jdu předávat,tak jsem zvědavá, jak bude spojená Ivana a hlavně pak obdarovaná :-)


Díky za návštěvu a krásné dny všem


Markéta

Májová challenge

15. května 2016 v 10:00 Ostatní tvorba
Jako již tradičně, proběhla na Prettytpapers Blesková 90ti minutová Májová challenge. Každý rok se na ni hrozně těším ! Někdo to nemusí, ale já prostě pod tlakem podávám ty nejlepší výkony :-)

Tentokrát bylo úkolem vytvořit visačku, jejímž hlavním motivem bude srdce - jak jinak na 1.máje. Vytvořit, vyfotit a poslat Didi - na to vše bylo doromady 105 minut.

Na základ jsem použila bílý papír a srdíčkovou masku a pomocí několika odstínů Disstres inkoustů si vytvořila pozadí. Na Bigshotu - ano , čtete správně, i já ho občas opráším a použiju - jsem si pomocí Bigz šablony vyřízla několik srdíček z vlnité lepenky.
Podložila nitěmi a nalepila - část lepidlem, část na 3D pásku. Mám ráda když jsou moje projekty trochu plastické.Dozdobila jsem samolepícími kamínky.

Celou čistou plochu visačky jsem souvisle orazítkovala textovým razítkem od Kety. Visačka se tím krásně sjednotila. Celou jsem ji podložila černou čtvrkou a šlo se fotit :-)Moc mě to bavilo a náramně jsem si to užila ! Dokonce mi ještě asi 20 minut zbylo. Jako členka desig teamu Prettypapers jsem nemohla soutěžit, ale to mi vůbec nevadilo. Prostě jsem si zatvořila jenom čistě pro radost a o tom to přeci je :-)

Pokud si chcete všechny soutěžní visačky prohlédnout, můžete zde.


Krásný máj všem a díky za návštěvu


Markéta


Papercards challenge č.14

13. května 2016 v 10:55 Papercards
Dva týdny utekly a je tu další challeńge, tentokrát s číslem 14. Opět krásný i když trochu záludný sketch od Kety.
Co je to sketch?

Je to obrázek - nákres, který vytvoří šikovný grafik, který má cit pro kompozici a napoví nám, kam umístit papíry, nápisy a také doplňky, například kytičky nebo jiné ozdoby. Pokud na sketchi vidíte nápis (v našem případě papercard.cz), měl by být v tomto místě jakýkoli váš titulek, nápis apod.Musím sketch přesně dodržet?

Na výsledném projektu by mělo být poznat, co bylo inspirací, podle jakého sketche bylo přání vytvořeno. Ale je to stále jen inspirace. Nikdo po nikom nevyžaduje, aby to bylo 1 : 1. Můžete kompozici otočit, zvolit jiný formát, použít ozdoby dle vaší fantazie, ničemu se meze nekladou, jen byste na konci tvoření měli vidět ve svém přání daný sketch.


Zde vidíte, jak jsme se my v designu teamu se sketchem popásaly. Irenka na to šla od lesa, nebo spíš od statku a místo květin použila kočky a dopadlo to výborně ! Ilonka a Martina zůstaly květinám věrné a já se nějak začínám taky s květinami kamarádit, ale sáhla jsem tentokrát místo růžové po hnědo-modré kombinaci.Sponzorem tohoto kola je Forart.cz , přímý dovozce řezacích plotrů Silhouette. Řezání na plotru je moje velká láska, mrkněte do galerie, co všechno se splotrem dá.

A výhra určitě stojí za to ! Jsou v ní materiály, které se dají využít nejen na plotru. Nažehlovací folie a a washi papír můžete stříhat nůžkami, nebo vykrájet na Bigshotu. Šablony - masky jsou řezané na plotru a jsem jejich autorkou :-)
Pravidla pro challenge č. 14:


- vyrobte přání podle sketche
- posílejte svá přání na emailovou adresu papercards.cz@seznam.cz do 13. 5. 2016 do půlnoci
- vítěze vybere vždy sponzor daného kola a to 14. 5. 2016
- všechna přání budou postupně vkládána na facebookovou stránku Papercards.cz, kde si je můžete prohlížet, dávat like a samozřejmě komentovat, třeba tím usnadníte sponzorovi výběr vítěze :-)
- vítěz bude přizván jako hostující designer do dalšího kola challenge.
- pokud si dáte přáníčko na svůj blog, budeme moc rády za odkaz na naši challenge, za sdílení, za podporu a vaše radost z tvoření bude i naše radost!

Užijte si tvoření s Papercards.cz!!!Markéta